3 nejlepší způsoby, jak profitovat na pohybech ceny Bitcoinu

VARIANTA #1: Kupte si Bitcoin a uložte ho do Trezoru

Zkušení borci tvrdí, že pokud cena čehokoli dokáže vyrůst o 100 procent ročně a víc, nejlepší je to prostě koupit a dlouhodobě držet.

Pokud to cítíte stejně, kupte si Bitcoin, dejte ho do Trezoru, což je aktuálně nejlepší a nejbezpečnější řešení uložení Bitcoinu a jednou za čas se podívejte, jak se mu daří.

Bitcoiny v Čechách nejlépe koupíte přes Easycoin.cz, kde si můžete vybrat ze tří cenových úrovní podle způsobu úhrady. Jejich Bitcoin Banking je nejlevnější, úhrada přes terminály v síti traffic Geco nejdražší, ale zase naprosto anonymní.

Pokud se tomu chcete věnovat víc, případně do Bitcoinu investovat větší sumy pravidelně, nejlepší je otevřít si účet na jedné z Bitcoinových burz a získat tak nejlepší cenu, která je aktuálně k dispozici.

Na doporučené burzy se podíváme za chvíli.

Každopádně rozdíly mezi nákupní a prodejní cenou jsou u českých směnárem poměrně vysoké.

Tady vidíte nákupní a prodejní ceny pro jednotlivé varianty u Easycoin.cz

 

Tady u směnárny SimpleCoin.cz:

A tady u burzy Coinmate.io, kde si můžete koupit Bitcoin přímo za české koruny.

 

Zatím, co rozdíly mezi nákupní a prodejní cenou jsou u českých směnáren desítky tisíc, u Coinmate je to pár stovek.

I když k tomu přičtu poplatek burzy 0,35% za obchod, jste pořád hodně v plusu.

Můžete samozřejmě nakupovat i prodávat Bitcoin na mnoha dalších burzách, ale ty jsou vedeny buď v dolarech nebo eurech, takže tam začnou naskakovat další náklady, jako jsou poplatky za zahraniční platbu, kurzové rozdíly atd.

VARIANTA #2: Obchodování na bitcoinové burze.

Co si budeme povídat. Ať vám bude říkat kdokoli cokoli, když se budete každý den dívat na to, jak cena Bitconu lítá nahoru a dolů, s největší pravděpodobností neodoláte pokušení vyzkoušet si na těhle pohybech něco vydělat.

Koupit dole, prodat nahoře.

Část k tomu může použít, jako můj známý, již zmíněný Bitcoin Banking, ale vzhledem k tomu, že rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou je tam kolem 10% znamená to, že se cena Bitcoinu musí zvednout o 10%, aby se zaplatila marže Easycoinu a teprve potom přijde řada na vás.

Mnohem výhodnější je tedy otevřít si pro ochodování účet přímo na bitcoinové burze, kde se poplatky za nákup/prodej pohybují v průměru kolem 0,5% za jednu otočku (nákup+prodej) a zbytek zisku vám jde rovnou do kapsy.

Nejlepšími burzami v tuhle chvíli jsou:

BITSTAMP.net
Dlouhodobě nejstabilnější bitcoinová burza. Víc vám k tomu neřeknu. Fakt profi burza, využívaná většinou top obchodníků.

COINMATE.io
Nejlepší varianta, pokud chcete nakupovat a prodávat Bitcoin za české koruny a vyhnout se tak zbytečným bankovním poplatkům a kurzovým rozdílům. Coinmate má účet u Fio banky, takže vše probíhá stejně rychle a za stejné peníze, jako byste posílali peníze v rámci České republiky. Pokud máte navíc účet Fio banky, převod proběhne v podstatě hned.

Varianta #3: Obchodování přes CFD brokera, páka 1:10.

S touto nabídkou se určitě setkáte, proto ji zmíním, ale rozhodně ji nedoporučuju.

V tomhle případě vám díky páce 1:10 stačí  pro obchodování jednoho Bitcoinu složit pouze 10 procent z jeho aktuální ceny a váš účet se začne chovat, jako byste složili plnou sumu.

Tomu ale odpovídají jak zisky, tak i ztráty, takže díky takové páce přijde většina nováčků rychle o všechno.

Kromě toho většina CFD brokerů jsou pochybné pověsti, stačí si přečíst pár recenzí na tohle téma.

Manipulace s kurzy nebo obchodování proti svým vlastním zákazníkům je na denním pořádku.

Proto tuhle varinatu doporučuju pouze zkušeným obchodníkům, kteří vědí přesně co dělají a mají za sebou dostatečně ziskovou minulost na klasických burzách.

VAROVÁNÍ
Vše kolem Bitcoinu je stále ještě trochu divoký západ, takže používejte pouze kapitál, o který můžete přijít a jehož případná ztráta nebude mít vliv na váš životní styl.

Současně mějte na paměti, že burzovní spekulace všeho druhu jsou extrémě rizikové a 90 procent obchodních účtů je do 6 měsíců zavíráno pro ztrátu obchodního kapitálu.

Trading je byznys, jako každý jiný, takže i tady je potřeba učit se, číst, ptát se, zkoušet a nanečisto trénovat.

Disclaimer: Žádnou z informaci z tohoto článku nelze považovat za investiční doporučení. Jedná se jen a pouze o vyjádření osobních názorů a zkušeností, závěry z poskytnutých informací jsou pak na osobní zodpovědnosti každého jedince.

Martin Kalina
Internetový marketér, specialista na PPC reklamu. TOP Affiliate partner. Jeho kampaněmi prošlo přes 10 miliónů lidí. Autor názvu řady cukrovinek Modré z nebe, spoluautor programu Z NULY NA STO, případové studie webu, vytvořeného za 24 hodin, s výnosem přes 100 000 Kč.