3 nejlepší způsoby, jak profitovat na pohybech ceny Bitcoinu

VARIANTA #1: Kupte si Bitcoin a uložte ho do Trezoru

Zkušení borci tvrdí, že pokud cena čehokoli dokáže vyrůst o 100 procent ročně a víc, nejlepší je to prostě koupit a dlouhodobě držet.

Pokud to cítíte stejně, kupte si Bitcoin, dejte ho do Trezoru, což je aktuálně nejlepší a nejbezpečnější řešení uložení Bitcoinu a jednou za čas se podívejte, jak se mu daří.

Bitcoiny v Čechách nejlépe koupíte přes Easycoin.cz, kde si můžete vybrat ze tří cenových úrovní podle způsobu úhrady. Jejich Bitcoin Banking je nejlevnější, úhrada přes terminály v síti traffic Geco nejdražší, ale zase naprosto anonymní.

Pokud se tomu chcete věnovat víc, případně do Bitcoinu investovat větší sumy pravidelně, nejlepší je otevřít si účet na jedné z Bitcoinových burz a získat tak nejlepší cenu, která je aktuálně k dispozici.

Rozdíly nákupních a prodejních cenách jsou v cenách jsou pak opravdu výrazné.

Tady vidíte nákupní a prodejní cenu u Easycoin.cz

 

A tady u burzy Coinmate.io, kde si můžete koupit Bitcoin přímo za české koruny.

 

Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou je i u nejlepší varianty Easycoinu přes 6 000 Kč, u Coinmate je to pár stovek. I když k tomu přičtu poplatek burzy 0,35% za obchod, jste pořád hodně v plusu.

Můžete samozřejmě nakupovat i prodávat Bitcoin na mnoha dalších burzách, ale ty jsou vedeny buď v dolarech nebo eurech, takže tam začnou naskakovat další náklady, jako poplatky za zahraniční platbu, kurzové rozdíly atd.

Jaké jsou další bitcoinové burzy se podíváme ještě později.

VARIANTA #2: Obchodování na bitcoinové burze.

Co si budeme povídat. Ať vám bude říkat kdokoli cokoli, když se budete každý den dívat na to, jak cena Bitconu lítá nahoru a dolů, s největší pravděpodobností neodoláte pokušení vyzkoušet si na těhle pohybech něco vydělat.

Koupit dole, prodat nahoře.

Část k tomu může použít, jako můj známý, již zmíněný Bitcoin Banking, ale vzhledem k tomu, že rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou je tam kolem 5% znamená to, že se cena Bitcoinu musí zvednout o 5%, aby se zaplatila marže Easycoinu a teprve potom přijde řada na vás.

Mnohem výhodnější je tedy otevřít si pro ochodování účet přímo na bitcoinové burze, kde se poplatky za nákup/prodej pohybují v průměru kolem 0,5% za jednu otočku (nákup+prodej) a zbytek zisku vám jde rovnou do kapsy.

Nejlepšími burzami v tuhle chvíli jsou:

BITSTAMP.net
Dlouhodobě nejstabilnější bitcoinová burza. Víc vám k tomu neřeknu. Fakt profi burza, využívaná většinou top obchodníků.

BITFINEX.com
Za mě osobně nejpromakanější platforma široko daleko.

Můžete nakupovat i krátkodobě obchodovat nejen Bitcoin, ale i další nejobchodovanější kryptoměny jako jsou Litecoin nebo Ethereum, u kterých je ještě větší volatilita, než u samotného Bitcoinu.

Samozřejmostí je pak Margin trading, díky kterému můžete obchodovat až s 3x větším objemem peněz, než je váš vklad na účtu. Takže vložíte 100 000 Kč a můžete obchodovat, jako byste měli na účtu trojnásobek, tzn. 300 000.

Zde je potřeba mít na paměti, že nákup a prodej „na páku“ je super věc, ale musíte vědět co děláte, protože 3x větší kupní síla může znamenat nejen 3x větší zisk, ale taky 3x větší ztrátu.

Takže pro mě osobně to neznamená, že vložím na účet půl milionu a budu obchodovat s milionem a půl, ale že nemusím na burze držet tak velké množství peněz.

Svůj Margin účet tedy využívám spíš k tomu, že pokud se cítím na obchodování řekněme s částkou 100 000, stačí mi vložit na účet něco přes 30 tisíc  a zbytek si od burzy na konkrétní obchod krátkodobě půjčím.

Zbytek peněz, které bych jinak musel pro svoje obchodování držet na burze, můžu mít zatím uložené někde jinde.

Existuje i možnost, díky které stačí složit jen 10 procent částky, se kterou chcete obchodovat, ale o tom za chvíli.

COINMATE.io
Nejlepší varianta, pokud chcete nakupovat a prodávat Bitcoin za české koruny a vyhnout se tak zbytečným bankovním poplatkům a kurzovým rozdílům. Coinmate má účet u Fio banky, takže vše probíhá stejně rychle a za stejné peníze, jako byste posílali peníze v rámci České republiky. Pokud máte navíc účet Fio banky, převod proběhne v podstatě hned.

Varianta #3: Obchodování přes CFD brokera, páka 1:10.

Pokud chcete vydělávat na výkyvech ceny Bitcoinu v rámci jednoho dne a přitom chcete mít u obchodníka blokovaných co nejmenší množství peněz, řešením je CFD broker.

V tomhle případě vám díky páce 1:10 stačí  pro obchodování jednoho Bitcoinu složit pouze 10 procent z jeho aktuální ceny. Při současně ceně Bitcoinu kolem 90 000 Kč vám tak stačí vložit pouze 9 000 korun a váš obchodní účet se začně chovat, jako byste složili plnou sumu.

Tahle varianta je nejvíc využívána obchodníky, kteří chtějí mít všechno rychle, anonymně nebo nechtějí ze svých zisků platit daně, protože když si založíte účet v BTC, není potřeba zadávat žádné osobní údaje. Váš účet je naprosto anonymní.

K tomu je zde výše poplatku za obchod pevně daná rozdílem mezi nákupní a prodejní cenou, která se pohybuje v rozpětí 7-10 USD, nic víc neplatíte. Kdybyste s tím samým množstvím udělali nákup a prodej na ostatních burzách, zaplatili byste kolem 17 USD (0,5%), což je rozdíl, který vám při každodenním obchodování pěkně nasčítá.

Je to opravdu light řešení, díky kterému poznáte, co to znamená cestovat nalehko. K založení účtu potřebujete pouze emailovou adresu, za minutu máte účet založený, za dalších 10 minut se vám připíšou zaslané Bitcoiny, takže do 15 minut můžete otevřít svůj první obchod.

Pro výběr opět používáte BTC, takže v případě výběru máte svoje peníze zase za pár minut zpátky.

Na tomhle poli poskytuje nejlepší servis broker SimpleFx. Vše probíhá rychle, bez prodlev, zákaznická podpora reaguje skoro okamžitě, vklady a výběry v BTC to samé.

Obchodovat můžete jak přes webové rozhraní, tak přes mobilní aplikaci. Mít to všude sebou je hodně návykové, takže bacha na to.

Stejně jako u Margin účtů i tady platí, používejte páku pro „ušetření“ prostředků, které budete muset držet u brokera, ne že si zdesetinásobíte svůj maximální vklad a pak na jednom obchodu přijdete díky páce o všechno.

VAROVÁNÍ
Vše kolem Bitcoinu je stále ještě trochu divoký západ, takže používejte pouze kapitál, o který můžete přijít a jehož případná ztráta nebude mít vliv na váš životní styl.

Současně mějte na paměti, že burzovní spekulace všeho druhu jsou extrémě rizikové a 90 procent obchodních účtů je do 6 měsíců zavíráno pro ztrátu obchodního kapitálu.

Trading je byznys, jako každý jiný, takže i tady je potřeba učit se, číst, ptát se, zkoušet a nanečisto trénovat.

Disclaimer: Žádnou z informaci z tohoto článku nelze považovat za investiční doporučení. Jedná se jen a pouze o vyjádření osobních názorů a zkušeností, závěry z poskytnutých informací jsou pak na osobní zodpovědnosti každého jedince.

Martin Kalina
Internetový marketér, specialista na PPC reklamu. TOP Affiliate partner. Jeho kampaněmi prošlo přes 10 miliónů lidí. Autor názvu řady cukrovinek Modré z nebe, spoluautor programu Z NULY NA STO, případové studie webu, vytvořeného za 24 hodin, s výnosem přes 100 000 Kč.