Jak koupit a prodat Bitcoin za nejlepší cenu, přitom za české koruny.

V tuto chvíli máte v podstatě 3 možnosti.

EASYCOIN.CZ

Jedná se o českou směnárnu, její ceny vidíte tady:

 

U této směnárny máte na výběr ze 3 možných cen.

Platba Hotově.

Při platbě hotově si vytvoříte objednávku a tu zaplatíte hotově na jakékoli pobočce trafik GECO. Cena je logicky nejhorší, ale váš nákup je na druhou stranu absolutně anonymní.

Platba Online.

Cena pro nákup Online je o něco výhodnější, opět vytvoříte objednávku a tu zaplatíte převodem ze svojí banky. Pokud máte navíc FIO banku, peníze vám na burzu dorazí ten samý den, v případě platby z jiné banky čekáte na spárování platby jeden pracovní den.

Bitcoin Banking

Nejvýhodnější cena, pro její získání je nutná registrace a následná verifikace formou zaslání osobních dokladů

SIMPLECOIN.CZ

U této směnárny máte pouze jednu možnost a tou je platba převodem.

Aktuální ceny jsou pro srovnání tady:

 

KTERÁ JE LEPŠÍ?

Obě směnárny výše jsou rychlé a spolehlivé, ale jak sami vidíte, každý prostředník něco stojí, takže rozdíly mazi nákupní a prodejní cenou jsou zde obrovské.

Pokud tedy chcete investovat do Bitcoinu dlouhodobě a chcete mít při nákupu a prodeji přístup k těm nejlepším cenám, vyplatí se vám založit si účet přímo u jedné z bitcoinových burz, která přijímá platby v českých korunách.

Pak totiž ušetříte další peníze, které jinak ztratíte díky kurzovým rozdílům mezi jednotlivými měnami a poplatkům za zahraniční platby.

BURZA COINMATE.IO

Nejlepší burzou, která jako jediná přijímá vklady přímo v českých korunách je burza Coinmate. Tahle burza má navíc účet přímo u české FIO banky, takže všechny vklady a výběry se dějí stejně rychle a za stejných podmínek, jako byste posílali peníze v rámci České republiky.

Jejich ceny pro srovnání můžete vidět tady:

 

Účet na burze Coinmate si můžete založit tady.

Martin Kalina
Internetový marketér, specialista na PPC reklamu. TOP Affiliate partner. Jeho kampaněmi prošlo přes 10 miliónů lidí. Autor názvu řady cukrovinek Modré z nebe, spoluautor programu Z NULY NA STO, případové studie webu, vytvořeného za 24 hodin, s výnosem přes 100 000 Kč.