Jedno video na YOUTUBE mi prodalo víc, než celý blog.

Přesně tuhle větu mi řekl klient včera u kafe a mě to nijak nepřekvapilo, protože už skoro rok o tomhle mluvím ve videu č.3 Zdroje návštěvnosti kurzu Z NULY NA STO a přesto nemám pocit, že by se na tom za posledních 12 měsíců cokoli změnilo.

Takže pokud chcete být vidět ve výsledcích vyhledávání na Google a Seznamu, úplně stejně byste měli chtít být vidět ve výsledcích vyhledávání na Youtube.

Lidé totiž stejně jako vyhledávají věci a informace na Googlu, úplně stejně, často současně, vyhledávají na Youtube. Zkuste si to sami. Zadejte do vyhledávání Google třeba frázi hubnutí a nechte si zobrazit nejčastější fráze, které lidé s tímto slovem hledají.

Na Google uvidíte toto:

Videomarketing

Na Seznamu tohle:

Reklama na Youtube

A na Youtube? Úplně nejvíc.

Marketing Youtube

Chápete o čem tady mluvím?

O poli neoraném, o dalším divokém západu, který se právě teď osidluje a kdo přijde dřív, ten z toho vytěží nejvíc a současně získá náskok, který se těžko dotahuje.

Youtube je druhý největší vyhledavač na světě, pro jehož výsledky vyhledávání v porovnání s Google skoro nikdo neoptimalizuje.

Takže když se budete chtít dostat na slovo hubnutí na první stránku ve vyhledávání Google, bude to stát hodně času a ještě více peněz.

Na Youtube tam můžete být za pár dní. U většiny frází je pak situace ještě lepší, protože tam je často konkurence v podstatě nulová a nové video se ve výsledcích vyhledávání zobrazí i během několika minut.

Google jako vlastník Youtube preferuje Youtube videa ve svých výsledcích vyhledávání

V tomto případě tedy zabíjíte dvě mouchy jednou ranou, protože správně nahrané video na Youtube se pak zobrazí nejen člověku, který hledá konkrétní frázi na Youtube, ale Google ho zobrazí současně všem, kdo hledají stejný výraz nebo slovní spojení ve vyhledávání Google.

Stačí jedno video a okamžitě se zobrazujete se na dvou nejlepších reklamních plochách na světě. Zdarma.

Ve výsledcích vyhledávání Google se pak vaše video zobrazí s náhledovým obrázkem videa, takže mezi „pouze textovými“ odkazy vašich konkurentů výrazně vyniká a pravděpodobost kliknutí na váš odkaz raketově roste.

Zde je příklad jak vypadá odkaz na video ve výsledcích vyhledávání Google.

Marketing video

Google se jako jediný server na světě stará o to, abyste vaše video vidělo co nejvíce lidí.

Jakmile nahrajete kvalitní video na Youtube, jste rázem s Google na jedné lodi. Oba máte od této chvíle stejný zájem o to, aby vaše video vidělo co nejvíce lidí. Váš důvod je jasný a Google chce prostě u vašeho videa zobrazovat reklamy.

Čím více zobrazení vašeho videa, tím více reklamy a tím více peněz pro Google.

Takže Google doporučuje vaše video, kde se dá. Zobrazování ve výsledcích vyhledávání nebo řazení do tématických skupin, podle kterých pak doporučuje vaše video k přehrání uživatelům se stejným nebo podobným zájmem, jako je téma vašeho videa, je jen špička ledovce.

Pokud chcete využít této konkurenční výhody a stáhnout si návštěvnost z Google a Youtube na svůj web nebo affiliate program, potřebujete v podstatě jen 2 věci:

VIDEO, vaše nebo cizí, existují i řešení, že se ani nebudete muset postavit za kameru, SPRÁVNÉ NASTAVENÍ parametrů videa a může to jít do světa.

Jak získat přesný návod jak na to, najdete po registraci tady. >>

Chci přesný plán, jak zobrazit prodejní videa na GOOGLE a YOUTUBE >>

 

Martin Kalina
Internetový marketér, specialista na PPC reklamu. TOP Affiliate partner. Jeho kampaněmi prošlo přes 10 miliónů lidí. Autor názvu řady cukrovinek Modré z nebe, spoluautor programu Z NULY NA STO, případové studie webu, vytvořeného za 24 hodin, s výnosem přes 100 000 Kč.